niedziela, 15 stycznia 2012

O Niewolniku Piękna raz jeszcze


i piękna koincydencja miłości do Kobiet.
4 STYCZEŃ 1878. JOHN AUGUSTUS.Poza oficjalnymi dwoma, Idą Nelletship, którą poślubił w 1900 r. oraz Dorothy "Dorelią" McNeill, kochanką jaka stała się jego żoną po tragicznej śmierci tej pierwszej, miał  wiele kobiet, zdecydowanie więcej niż ich namalował. Mówiono, że mógł mieć ok. 100 dzieci bo bohema i rozwiązły styl życia... Mówiono. Ale poza ukochanymi żonami, kochankami była też ukochana siódemka dzieci, z obydwu związków no i nade wszystko sztuka.
Poniżej trzy RUDOWŁOSE damy jakie sportretował, a jakie wybrałam nie tylko z uwagi na ich temperament, popularność w kręgach ich czasu ale w związku z ostatnim portretem.  Rudowłose 1919:Marchesa Luisa Casati
Lady Ottoline Morrell
& Sfinks
4 STYCZEŃ 2012. BRYAN FERRY oraz  AMANDA SHEPPARD, kobieta, którą to właśnie poślubił tego dnia podczas prywatnej ceremonii. Ex dziewczyna jednego z jego synów, Isaaca, z różnicą wieku 37 lat.

Sfinks łączy poniekąd wątek dwóch artystów, jako, że to właśnie Bryan jest obecnie jego właścicielem. Okazuje się, że kiedyś gdy ekscytował nie tylko swoim stylem ale i śpiewem o swoich romansach, od kilku lat konsekwentnie powraca do korzeni czyli malarstwa jednakże w charakterze kolekcjonera, czego publicznym efektem była w 2010 r. wystawa w London International Fine Art Fair w Olimpii gdzie poza fotografiami artystów ze swojej kolekcji, zaprezentował 15 obrazów włącznie z obrazem Johna Augustusa. 
John & Bryan, obydwaj pomimo wieku ponadczasowi i obydwaj w sidłach miłości. Ciekawe, może to właśnie Ona nadaje tę bezczasowość...?By pragnąć kobiety trzeba zrozumieć
Jak silni tracą siły
Jak bogaci stają się biedni
- BF /Slave to love/więcej nt. wystawy tu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz