środa, 22 sierpnia 2012

Stylowe kino
Wiejska posiadłość. Wrotham Park House w Hertfordshire. Jedna z bardziej znanych bibliotek jednego z najmniej upublicznionego domu, albowiem w dalszym ciągu jest zamieszkany przez potomków, stanowiąc jedną z najdłużej (od 1754 r.) utrzymywanych prywatnych własności w Wielkiej Brytanii.  3xnaj.
Gdy w 1887 r. pożar w większości  strawił posiadłość, odbudowano ją i przywrócono stan pierwotny. Wnętrza były już kilkakrotnie udostępniane planom filmowym, jednakże nazbyt dyskretnie by mówić o jakiejkolwiek medialności. Co na to więc miłośnicy jednej z bardziej widowiskowych intryg?Sir William McCordle
jego żona - Lady Sylvia , ach!

&

GOSFORD PARK

Czasy początku końca pewnej epoki, do jakiej teraz coraz chętniej powraca światowa finansjera  z chęci nie tyle ratowania zanikającego dziedzictwa, jakie szczęśliwie oszczędzały wojny a dobijać zaczął system podatkowy, co z fascynacji tym wyjątkowym stylem życia. Bo kto by nie chciał takiego quasi 'Downton Abbey'? Tylko czasy służby wydają się już bezpowrotnie utracone, kiedy to w l. 20tych i 30tych masowo opuszczali majątki by zatrudniać się chętniej w fabrykach amunicji niż żyć "pod schodami". 
Poza wnętrzami, plenerami, świetny, altmanowski przekrój społeczny tamtego okresu, wspaniała Kristin Scott Thomas


 
 i - oczywiście stworzona do takich ról - Maggie Smithuwielbiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz