niedziela, 10 marca 2013

Szukając kwiatów

natrafiam na zdjęcie. 
To dość osobliwe odkrycie. Czasem się zdarza. Nieprzypadkowo tym razem gdyż blog Ivana Terestchenko znam i odwiedzam dość regularnie. A jednak umknęła mi ta fotografia...
Zrobiona w teatrze Zamku w Łańcucie przedstawia francuską arystokratkę - Alexandre de Caraman Chimay. Jak się dowiedziałam od autora, za którego zgodą i sugestią publikuję to zdjęcie - była to część reportażu dla francuskiego magazynu "Maison et Jardin" (Dom i Ogród), publikacji Conde Nast, która już nie istnieje.
Dział Inwentaryzacji Zamku zdołał jedynie trafnie wydatować na podstawie dekoracji, iż zdjęcie powstało w 1 poł. lat 90tych. Poza tym żadnych informacji związanych z sesją i żadnej dokumentacji na ten temat nie posiada, a co ciekawe - zdjęcia w teatrze od lat wymagają zgody Dyrekcji. Szkoda. Zważywszy jednak na okres i początki tzw. świadomości marketingowej w PL, wydaje się to wiele tłumaczyć i na pewno w jakimś sensie wyjaśnia dlaczego spora część świata do dziś nie ma pojęcia, że w ogóle istniała polska arystokracja.

i przy okazji, polecana już przeze mnie na Facebooku książka 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz