środa, 12 grudnia 2012

Słownik wyrazów zapomnianych


Czy opulence, luxury, lavish, bountiful i inne synonimy wspaniałości, splendoru, blichtru wejdą wraz z kolejną wiosną do naszych słowników, przekonań, szaf, życia ... ?

Markiza de Pompadour 
Romans  Rozkosz  Rokoko
la vie en rose Madame i antyfeminizm 
Ed Meadham oraz Benjamin Kirchhoff
z cyklu " Kosmologia Kobiet"


Ten sen o bogactwie absolutnym, nierzadko graniczącym z feerią śni od jakiegoś czasu brytyjski duet Ed Meadham oraz Benjamin Kirchhoff. W zasadzie do tego posta zainspirowało mnie życie równoległe jakie wiedzie w tej kolekcji biżuteria z czeskiego brandu Lilien Czech, a jaka bez wątpienia detronizuje samą Marię Antoninę [i niech już nikt nic nie mówi o ciastkach!] Tym bardziej, że to biżuteria Liz Taylor oraz jej zamiłowanie do rozrzutności i nadmiaru inspirowało twórców kolekcji.
Poniżej detal z zeszłorocznego spektaklu - IV aktu - o sztucznej dziewczęcości lub jak to nazwał współautor - Meadham, o tym "co jest urocze i słodkie, i antyfeministyczne - mówiąc o tych wszystkich rzeczach, o których myślą małe dziewczynki od najmłodszych lat, że są piękne." Trochę lincz, a trochę zabawa. 
wiosna 2012Trochę kicz i trochę bezstresowe odwołanie - od rachitycznej, beztroskiej lalkowatej personnalité księżniczek, baletnic i kokietek po Boginię Obfitości - świadomą, pełną przepychu i artu osobowość - wspaniałą, zmysłową

Madame de Pompadour


portrety: François Boucher 1758

Dazed Digital 
Meadham Kirchhoff wiosna 2013
więcej tu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz